Mikro Filiz Faydaları

Bu, yüksek miktarda vitamin, mineral ve içerdiği faydalı bitki bileşikleri sayesinde olmaktadır.

Mikro filizler, olgun yeşilliklere kıyasla benzer ve çoğu zaman bu besin maddelerinin daha büyük miktarlarda içeriğe sahiptir. Bu nedenle, aşağıdaki hastalıkların riskini benzer şekilde azaltabilirler:

  • Kalp hastalıkları: Mikro filizler, düşük kalp hastalığı riskine bağlı bir antioksidan sınıfı olan zengin bir polifenol kaynağıdır. Hayvan çalışmaları mikro filizlerin trigliserit ve “kötü” LDL kolesterol seviyelerini düşürebildiğini gösteriyor.
  • Alzheimer hastalığı: Yüksek miktarda polifenol içerenler de dahil olmak üzere antioksidanca zengin besinler Alzheimer hastalığı riskinin düşük olması ile bağlantılı olabilir.
  • Diyabet: Antioksidanlar, şekerin hücrelere düzgün şekilde girmesini önleyen stres türünü azaltmaya yardımcı olabilir. Laboratuar çalışmalarında, fenugreek mikro filizlerinin hücresel şeker alımını % 25-44 oranında arttırdığı görülmüştür.
  • Bazı kanserler: Antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeler, özellikle polifenoller açısından zengin olanlar, çeşitli kanser türlerinin riskini azaltabilir. Polifenol bakımından zengin mikro yeşillerin benzer etkilere sahip olması beklenebilir 

Sepete Henüz Ürün eklemediniz!